Geçenlerde kepekli şampuan saç boyasını akıtır diye bir yazı okudum. Saç rengim koyu düştüğü için, belki saç rengimi açar umuduyla kepekli saçlar için şampuan arayışına girdim. Maalesef hemen bulamadım. Bim marketteydim o ara. Baktım Bim’de A plus şampuan ve saç kremi var. Kepekli saçlar için a plus şampuanın fiyatı da uygun. 6.90 galiba. Her neyse. Riski severim. Nasıl olursa olsun kullanırım bir şekilde dedim ve aldım. Aslında A Plus Şampuanı alırken pek de umudum yoktu. Klasik ucuz şampuanlardandır diye düşünüyordum. Beklentim son derece azdı diyebilirim.

Ama öyle değilmiş. Yani Bim’de satılan A Plus Şampuan hiç de kötü değilmiş. Hatta size şöyle söyleyeyim daha önce kullandığım Head & Shoulders’dan, Pantene şampuandan ya da Lorial Elseve şampuandan bile kat kat daha iyi.

Öncelikle saçlarımdan bahsedeyim. Saç rengim koyu kestane. Kalın ve sert telli. Saçarım çabuk yağlanmıyor ama kalın telli. Yumuşak ve kolay şekil alan saçlara sahip değilim. Saç kremi kullanmadan saçımı açmam ve taramam mümkün değil. Head & Shoulders’dan bile memnun kalmadım. İpeksi Yumuşaklık çeşidini kullandım ama maalesef cidden hayal kırıklığı yarattı. Saç kremi bile zor açtı saçlarımı. Ama şaşırtıcı olan şey şu; Bim‘de satılan ve bizim çoğumuzun burun kıvırdığı A Plus Şampuan, saçımı yumuşak ve parlak yaptı. Saç kremi kullanmadım. Saç kremi kullanmadan bile saçlarımı taradım ve açabildim.

Şu an Bim ile ilgili hiçbir bağımın olmadığını yazmak istedim. Belki reklam yapıyor algısı oluşabilir sizde ama A Plus Şampuanı ben de herkes gibi gittim parasını ödeyerek aldım. Benim gibi saçı sert ve kalın telli olanlara faydalı olmak istiyorum. A Plus Şampuandan çok memnunum. Başka çeşitlerini de deneyeceğim. Kepekli saçlar için olan çeşidini çok sevdim. Kepek sorunum yok zaten. İlk başta yazdığım gibi, amacım saçımdaki boyanın rengini açmaktı. O konuda tabi ki hemen sonuç almak mümkün değil. Saçımdan akan suya bakıyorum, boya akıyor. Suyun rengi koyu hala. Umarım A Plus Şampuan saçımın rengini de açar da bu koyu renkten kurtulurum.

İlginizi Çekebilir:  Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Saçımın rengini açmak için sık sık saç bakım yağları, karbonatlı saç maskeleri uyguluyorum. Sinüzit sorunumdan dolayı saçıma çok yüklenemiyorum. Çünkü başım hemen ağrıyor ve sinüslerim de tıkanıyor. Saç rengi problemimi kısa sürede çözmeyi umut ediyorum. Çözersem sonuçları sizinle paylaşacağım.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -