Açık kahverengi gerçekten bir saç rengi değildir; Saç renginin derinliğidir. Açık kahverengi seviyede, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli tonlar bulunur ve açık kahverengi bir saç rengi, kül kahverengisinden altın veya bakır kahverengiye kadar herhangi bir tonda olabilir. Bu esneklik, saçlarınızın açık kahverengiye boyamanıza ve hala kahverengileştirmenize izin verir. Saçlarınızı özellikleriyle eşleştirebilecek özelliktedir. Saç cildinize ve gözlerinizin rengine uyduğunda, eşleşmeyen bir renkle karşılaştırıldığında çok daha iyi görünecektir.

Açık kahverengi saç renginin birçok farklı tonları şunları içerir:

Hafif kül kahverengisi
Açık doğal kahverengi
Açık bej kahverengi
Açık altın kahverengi
Hafif bakır kahverengi
Açık kırmızı kahverengi
Açık mor kahve

Bu tonlar, hem birincil hem de ikincil ton içeren karışık tonlara ayrılabilir. Bu nedenle, baskın olarak altın tonuna sahip olan altın bir bakır kahverengiye sahip olabilirsiniz, ancak bakır özellikleri renklere daha fazla ilgi ve benzersiz bir yetenek katmak için yansır.

Bej tonları bunun en güzel örneğidir. Açık bej kahverengi aslında altın bir küldür. Burada altın tonu birincil ton, ancak eklenen kül bu altın tonunu azaltmaya ve doğal veya altın tonları arasında bir saç rengini oluşturmaya yardımcı olur. Bunun gibi harmanlanmış tonları seçmek, istediğiniz açık kahverengi saç rengini vermenize yardımcı olabilir ve özelliklerinizle uyuşan tonları normalde vermeyecek bir gölgede birleştirerek cildinize arzu edilen bir ton eşleştirmeye yardımcı olabilir.

Soğuk açık kahverengi

Soğuk açık kahverengi saç rengi, serin tonlamalı özelliklere sahip herkes için hoş bir seçenektir. Pembe cilt tonu ile daha açık bir ten rengi, genellikle kül, inci veya doğal gibi daha serin açık kahverengi bir gölge ile eşleştirildiğinde en iyi halinde görünecektir. Kül, mevcut en havalı gölgedir, daha sonra daha yumuşak bir kül olan inci gelir. Doğal tonlar nötr bölümün biraz serin tarafındadır.

İlginizi Çekebilir:  Saç uzatma yolları

Serin bir cilt tonunuz varsa, bej renginde bir bej kahverengi çekebilirsiniz, çünkü bej renkte mevcut olan kül tonunun altın rengi, ton altına almasına yardımcı olur ve bu tonlamayı daha az sıcak tonda yapar. Menekşe veya mavi tonları içeren moda tonları, özelliklerinizle de oldukça uyumludur ve soğuk tonlamalı tonları kabul eder.

Açık kahverengi

Sıcak kahverengi saç renginin zıt tarafında, altın kahverengi, bakır kahverengi ve küp gibi tonlar bulunur. Bu tonlar genellikle serin tonlamış ciltli kimselerde pek iyi görünmüyor. Bununla birlikte, altın tonlu ciltli olanlar için, bu tonlardan herhangi biri genelde çok iyi eşleşir ve daha parlak görünmenizi sağlar.

Kırmızı ve menekşe kahverengi

Kırmızı ve mor tonlar, seviye sistemi ile birlikte kullanıldığında yanlış olmazlar. Açık kahverengi seviye 5’dir ve bu gölgenin ne kadar koyu olduğuyla ilgilidir. Bu durumda, Fudge Headpaint 5.22, açık kahverengi gibi koyu renktedir, ancak renk kesinlikle kimsenin kahverengi olduğu düşünülmeyen renk değildir. Bu renk yoğun bir mor renktir ve açık kahverengi işareti, rengin diğer renklerle karşılaştırıldığında ne kadar karanlık olduğunu açıklamakta kullanılır.

Hafif bordo kahverenginde olduğu gibi, diğer tonlar da daha ince bir kırmızı veya mor tonda olabilir. Bu gölge öncelikle kahverengi, kırmızı ve mor tonlarda. Kırmızı veya mor ton içeren açık kahverengi bir saç rengi kullanırken hata yapmamak için, belirli bir markanın o gölgeyi nasıl formüle ettiğine dair bir fikir edinmek için bir saç rengi tablosu kullanın. Bu, bu tonların ne kadarının nihai renge dönüştüğünü ve kahverengi saçlarda ince bir ton olup olmadığını veya canlı bir moda tonuyla görselleşmesini sağlayacaktır.

Bir gölge seçmek

Açık kahverengi saç renginin en iyi tonunu seçmek için cilt tonu ile eşleşen bir gölge seçin. Cildinize uyan saç rengi, çakışan bir renge kıyasla çok daha iyi görünür, çünkü birbirine benzer renkler birlikte hareket eder. Serin tonlamış cildiniz varsa, serin tonlamış kahverengiyle en iyi görünürsünüz. Sıcak cildiniz varsa, en sıcak kahverengiyle görünürsünüz.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -