Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Suyu ve Yoğurt bakımı çok faydalı. Saçınız dökülüyorsa mutlaka sarımsak ve yoğurt formülünü uygulayın. Bu sarımsaklı saç bakım maskesinin içine bal ve hint yağı da ekliyoruz. Olmazsa olmaz malzememiz sarımsak suyu. Sarımsak suyunu mutlaka saç bakım maskelerinde kullanmalıyız. Kokusuna aldanmayın. Kokusu ne kadar kötüyse faydaları da o derece fazla. Saç dökülmesi için sarımsak en iyi doğal ilaçtır.

Neye ihtiyacın var:
Sarımsak suyu – 2 çorba kaşığı
Hint yağı – 1 çorba kaşığı
Yoğurt – 1 çorba kaşığı
Ham bal – 1 çorba kaşığı

Nasıl kullanılır:
Sarımsak hamur hazırlayın.

Diğer malzemelerle karıştırın ve karışımı oda sıcaklığında bir süre dinlendirin.
Masaj hareketleri olan köklere sarımsak harman uygulayın. Kafa derisini tamamen kapladığınızdan emin olun.

30 dakika boyunca başın üzerinde bırakın ve hafif şampuanla yıkayın.

Yoğurt, harika kıvamlandırma özellikleri nedeniyle daha etkili yumuşatır. Bal ve hint yağı ile birlikte bu saç maskesi kaşıntılı kafa derisini ve kepekleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Düzenli uygulama saçları parlak ve yumuşak hale getirebilir.

İlginizi Çekebilir:  Sarımsaklı saç bakım maskeleri nasıl yapılır?

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -