Sarımsak içinde şu mineraller var; bakır, demir, çinko, magnezyum, germanyum ve özellikle selenyum. Ayrıca, sarımsakta birçok sülfür bileşiği, vitamin A ve C, lif ve çeşitli amino asitler bulunuyor. Saydığım bu mineraller ve vitaminler, güçlendiricidir ve parlak saçlara sahip olmakta önemli bir rol oynamaktadır. Sarımsak her dişinde sülfür ve selenyum saç şaftının yapısını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bir başka deyişle, kayıp saçları tekrar doldurabilir ve mevcut saçları aynı anda güçlendirebilirler. Vitaminler ve mineraller ayrıca hacim ve parlaklık katarken saçları iyileştirir.

Kükürt saçlar için faydalıdır. Saç, çivi ve deride en yüksek miktardır. Sarımsak kükürt içeriği saç derisinde kıl köklerini yeniden üretmede ve saçın yeniden büyümesini teşvik etmede faydalı bir araçtır.

Alisin içeriğini artırmak için kıyılmış veya ezilmiş sarımsak kullanmadan önce birkaç dakika bekletin. Araştırma, 10-15 dakika bırakarak içindeki allisin miktarını en yükseğe çıkarabileceğini kanıtlıyor. Yani, sarımsak maskeli saç güzellik için daha fazla avantaj elde edin!

Kuru Saçlar için Sarımsak ve Papatya

 • Neye ihtiyacın var:
  Rendelenmiş sarımsak – 2 çorba kaşığı
  Papatya çayı – 3 çorba kaşığı
  1 yumurta sarısı
  Limon suyu – 1 çorba kaşığı
  Nasıl kullanılır:
  Birincisi, sarımsak suyu bir bardak ile karanfiller.
  Sarımsak suyunu yumurta sarısı ile karıştırarak başlayın ve bir süre bekletin.
  Şimdi, papatya çayı hazırla. Bir çay poşetini yarım saat boyunca bir bardak sıcak suya batırın.
  Bundan sonra tüm maske bileşenlerini bir araya getirin.
  Bu maskeyi kafa derisine masaj yapın ve 20 dakika bekletin.
  Sonra nazik bir şampuanla yıkayın.
  Papatya, kepeklenmeyi önlemede ve yatıştırıcı bir kaşıntı kafa derisinde son derecede etkilidir. Saçlı deride tahrişi azaltmak ve bakterileri ortadan kaldırmak için antiseptik olarak davranır. Sarımsak suyu ve papatya ile saç maskesi kepekli görünüme eğilimli yağlı ciltler için doğal bir tedavidir.
İlginizi Çekebilir:  Kellik için soğan suyu maskesi tarifi

Yağlı Saçlar İçin Sarımsak ve Kil

 • Neye ihtiyacın var:
  Sarımsak suyu – 2 çorba kaşığı
  Mavi kilden – 2 çorba kaşığı
  Limon suyu – 1 çorba kaşığı
  Nasıl kullanılır:
  Sarımsaklı bu maske varyasyonu, aşırı yağın ve kılların yenilenmesine yardımcı olur. Pürüzsüz bir karışım elde etmek için tüm malzemeleri karıştırın.
  Çok kalın ise, biraz su ekleyin, ancak suyun akmasına engel olmayın.
  Oluşan karışımı şampuanlamadan önce saçlı deriye uygulayın. Karışımı saç uzunluğuna yaymaktan kaçının. Clay saçlarınızı önemli derecede kurutabilir.
  Üzerine bir duş başlığı yerleştirin ve 30 dakika bekletin.
  Ñlay, saç maskelerinde popüler bir içeriktir. Saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olan doğal anti-mikrobik etkiye sahiptir. Kilin aşırı sebumu emmesi ve toksinlerin saçlarını temizlemesi gibi saç derisini temiz ve taze bırakır.

Normal Saçlar İçin Sarımsak ve Siyah Çay

 • Neye ihtiyacın var:
  Sarımsak suyu – 2 çorba kaşığı
  2 yumurta sarısı
  Demlenmiş siyah çay – 2 çorba kaşığı
  Nasıl kullanılır:
  Normal saçlar için maske hoş olmayan bir kokuya sahip değildir. Sarımsak suyu oldukça az miktarda alınır. Tüm parçaları bir kapta birleştirin ve iyice karıştırın.
  Nemli saçlarda harmanlayıp kafa derisine hafifçe masaj uygulayın.
  20 dakika sıcak havlu altında bırakın ve hafif şampuanla yıkayın.
  Doğal olarak kurutun.
  Siyah çay saç dökülmesini durdurmanın doğal bir yoludur. Kafein içeriğinden dolayı DHT’yi (dihidrotestosteron, saç dökülmesinden sorumlu bir hormon) engeller.

Sarışın saçlı kızlar saçlarında siyah çay kullanmaya dikkat etmelidirler. Saça koyu renk tonu verebilir.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -