Gençken saçınıza iyi bakarsanız, yaşlanınca saçlarınız sizi terk etmez. Sağlıklı, bakımlı, gür, parlak, sık ve güçlü saçlar için beslenmeniz iyi olmalı. Stresten arınmış olmalısınız. Kirli hava, sigara dumanı, yanlış ve çok miktarda kimyasal içerikli saç bakım ürünleri kullanmak, saçları yoğun ısıl işleme maruz bırakmak yapılabilecek en büyük hatalardır. Saçlarınız naziktir. Yanar, dökülür, kırılır ve sağlıksız bir görünüm alır. Zamanla seyrekleşir. Size ilk tavsiyem; saçınızı güneşten korumak için bir şapka veya bir eşarp giymeyi unutmayın.

Saçların dökülmesini önlemek için ipek veya saten yastıklarla yatın. Başka türlü malzeme kullanıyorsanız,% 100 doğal olduğundan emin olun.

Bazen saçınıza daha fazla hacim vermesi için gereken tek şey, saç parçalarınızın bulunduğu yeri değiştirmektir.

Saçlarınızın karışık hale gelmesini önlemek için, özellikle kuru saçlar için geniş dişli bir tarak kullanın.

Saçınızı daha az yağlı yapmak için kuru şampuan veya talk pudra kullanılabilir. Basitçe onu köklere uygulayın ve saçlarınız bütün gün harika görünür.

Kendi saçınızı boyamaya karar verirseniz, özellikle doğal olmayan bir renk almamanız iyi olur. Bunun yerine, doğal bir saç rengine olabildiğince yakın olan bir gölge seçin. Bu şekilde, sahip olduğunuz başarısızlık daha az fark edilir olacak.

Herhangi bir sülfat içermeyen şampuan kullanılması saçınızın sağlığı için çok daha iyidir.

Sıklıkla saç spreyi veya jel kullanıyorsanız, sülfleri içeren şampuanla saçınızı haftada en az bir kez yıkamanız gerekir; bu, “yumuşak” şampuanların yapamadığı herhangi bir iz izini süpürmeye yardımcı olur.
Saçınızı, denize veya yüzme havuzuna gitmeden önce musluktan veya duştan gelen sıradan suya batırın.

Bu, zarar görmesini önlemeye yardımcı olur.

Gün boyunca kıvrıklarınızı korumak için deniz suyu kullanın. 1 çay kaşığı deniz tuzu ile 0,5 l mineral su karıştırın ve sonra bir sprey şişesine aktarın. Tuz sizin kıvırcıklarınızı güçlü tutacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Saç Nasıl Parlar?

Aşırı sıcak olan suyun içinde yıkarsanız saçlarınız parlaklığını kaybedebilir.

Kuruturken saçlarınızı ovmayın. Bu, bireysel ipleri daha kırılgan hale getirir ve kırmaya daha fazla yükümlüdür. Kaba bir havlu yerine eski bir t-shirt gibi yumuşak bir bez kullanmanız önerilir.

Başınızı masaj yapmak saç büyümesini hızlandırmak ve saç dökülmesini durdurmak için mükemmel bir yoldur.

Önce saçınıza biraz şekillendirici bir köpük uygularsanız örgüler daha düzgün görünecektir.
Saçınıza biraz ekstra hacim vermek için, sıcak havayı kullanarak köklerden kurutun.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -