reishi mantarıAhmet Maranki Reishi Mantarını anlattı ve bu sayede hepimiz reishi mantarı adı altında biz mantarın varlığından haberdar olduk. Reishi mantarı kansere bile faydalı olabilirmiş. Ahmet Maranki Reishi Mantarı nasıl kullanılır, nasıl tüketilir ve nelere iyi gelir bunu anlattı. Reishi mantarı pek çok konuda faydalı bir mantar ancak cilt maskesi bile yapılabiliyor. İlginç değil mi?

Ahmet Maranki Reishi Mantarı ve Reishi mantarının kullanım alanları. Reishi mantarı nelere faydalıdır?

Kastamonu, sahilde orman altı ürünü olarak dünya ve ülkemizde tanınmayan ve tüketilmeyen Kanlıca Mantarı, başta Çatalzeytin, Araç, Bartın ekseninde yetişmektedir. Dünyanın bildiği “Ölümsüzlük Mantarı Reishi ”yle aynı etkiye sahip olan Kanlıca Mantarı’nı ATV’de “Zahide İle Yetiş Hayata Programı”nda 25 dakika boyunca faydalarını anlattı.

Kanlıca Mantarı’nın suyunun da “Cilt ve Yüz Bakımı”nda kullanılabileceğini belirten Maranki hoca, bir pamukla “sivilceli, bozuk ciltler”e sürülerek şifa bulunacağını da belirtti.

Maranki Hoca, Ölümsüzlük Mantarı da denilen Reishi Mantarı gibi Kanlıca Mantarı’yla da “Ağrı ve Romatizma Kremi”nin nasıl yapılacağını anlattı. Canlı yayında bu mantardan Ağrı ve Romatizma Kremi yaptı.

Maranki Hoca, Ölümsüzlük Mantarı Reishi ile Kanlıca Mantarı’nın içindeki etken maddelerin aynı olduğunu söyledi.

Özellikle kanser hastalarında iyileştirici özellik gösteren bu mantar insan fizyolojisinde oluşan aksaklıkların giderilmesinde de önem arz etmektedir. Bunlardan başlıcaları Yüksek kötü kolestrol, şeker hastalığı ve mide rahatsızlıkları gibi hastalıklardır. Reishi Mantarı beyine giden oksijen miktarını arttırdığından dolayı kullanan kişilerin daha zinde ve enerjik bir gün geçirmesine yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda güçlü bir antioksidan oluşundan dolayı yaşlanma karşıtı özellik göstermektedir. Reishi Mantarı, bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesinde ve organların düzenli çalışmasında önemli bir rol oynamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Stres Terlemesi, Stresten Dolayı Aşırı Terlemek

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

  • serap kara

    Reıshı Mantarını kullanıyorum. Malezyadan ithal Ailece kullanıyoruz. Çok memnunuz . Herkese tavsiye ederim.
    Kahveleri ve özellikle sıcak çıkolatası mükemmel.

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -