Halk tıbbında huş ağacı tomurcukları, genç yapraklar ve huş ağacı suyu çok faydalı olabilir. Tomurcuklanma ve yaprakların kaynaşması ve dekoaksiyonları, kalp-damar kaynaklı ödemi tedavi etmek için kullanılır; ayrıca böbrek ve karaciğer hastalıklarına karşı diüretik ve koleratif bir ajan olarak kullanılır. 6 çorba kaşığı huş ağacı tomurcuğu 3 su bardağı kaynar su ile dökün, karanlık bir yerde 1 gün bekletin, sonra infüzyonu sıkın. Yemeklerden önce günde 4 defa bu sıvı 1/4 bardak için.

Huş ağacı suyu , gut, romatizma, ödem, aşınmalar ve uzun olmayan iyileşen yaralar için günde 2-3 bardak yutar. Aynı zamanda diüretik ve balgam söktürücü olarak da alınabilir.

Huş ağacı tentürü romatizma, gut, eklem ağrısı, yorgunluklar ve kesikler ile iyileşmeyen uzun yaraları tedavi etmek için uygulanabilir. Bu ilaç, dış analjezik, anti-inflamatuar özellikleri ile ünlüdür.

Huş ağacından yapraklarla banyo yapmak romatizma ve gut semptomlarını gidermeye de yardımcı olacaktır. Tazeyle veya kurutulmuş yapraklar, romatizma için buharlı sıkıştırmalar ve peletler için kullanılır.

İlginizi Çekebilir:  El, Parmak, Bilek Kireçlenmesi Nedir? Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -