narin faydalari (Copy)Narın sağlık için, tansiyon için, diyet ve cilt güzelliği için o kadar çok faydası var ki, nar meyvesinin faydalarını okuyup da hala nar yemiyorsanız çok şey kaybediyorsunuz. Narın faydaları arasında ilk sırayı antioksidan özelliği alıyor. Böylece nar kansere karşı koruyucu ve kanser hücrelerinin çoğalmasını da önleyici bir meyve. Kanser hastalarının nar yemesi tavsiye ediliyor. Antioksidan maddeler açısından bir adet nar tam 10 bardak beyaz çaya eş değer. İşte bu kadar faydalı bir meyve kırmızı nar.

Kış aylarında hastalıklara karşı korunmak için sağlıklı ve doğal beslenmek şart. Kış meyvelerinden en önemlisi belki de kırmızı rengiyle iştah açan nar. Narın faydaları, kış mevsimi için tasarlanmış. O kadar faydalı ki. Kış aylarında nar tüketmiyorsanız, bu faydalı besinden mahrum kalıyorsunuz diyebiliriz.

Neden nar tüketelim?

  • Narın sağlık için pek çok faydası var. Bunları şöyle sıralayabiliriz;
  • Nar, tansiyonu düzene sokar. Yüksek tansiyon hastaları için faydalıdır. Ekşi nar tansiyon düşürür.
  • Kolesterol ve kan şekeri üzerinde regüle edici, önleyici etkisi vardır.
  • Nar, kalp sağlığını korur.
  • Hastalıklara karşı ve enfeksiyonlara karşı vücudu korur.
  • Nar, meyvesi idrar söktürücü etkiye sahiptir, toksinlerin atılmasını sağlar.
  • Nar kabuğunun faydası alkaloit, tanen ve glikozitler içerdiği için, ishal kesici ve kurt düşürür.
  • Cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.
  • Burun poliplerine karşı faydalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Göz Tansiyonu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -