Ödem, regl öncesi şişkinlik, yorgunluk ve hastalığa bağlı yüz bölgesinde, yanaklarda meydana gelen şişkin, göz altında şişlik ve genel olarak vücutta biriken ödemi atmak, ödem söktürücülerin işidir. Ödem atıldığında neredeyse 1 bedene kadar daha zayıf görünebiliriz. Yüzümüz, yanaklarımız, ifademiz daha net ve sağlıklı olur. Ödem ile beraber vücudumuzdan toksinleri da atarsak bir taşla iki kuş vurmuş oluruz. Böylece kadın olarak daha sağlıklı ve genç görünebiliriz. Her kadın ayda bir kez ödem atmalıdır. Ödem söktürücü bitkiler, ödem söktürücü çaylar bu noktada çok faydalı.

Su tutma yani vücutta ödem birikmesi, ödem kadınlarda çok yaygın bir metabolik bozukluktır. Kendi başına bir hastalık olmasa da, vücudumuzda bir şeylerin doğru olmadığını gösteren klinik bir işarettir. Eğer ayak bilekleriniz, bacaklarınız veya karnınız şişmişse, genellikle bir doktora gitmek gereklidir. Bazen, bu sorunun nedeni zayıf bir diyet veya bazı hormonal değişikliklerdir.

Bununla birlikte, uzmanlar bizi önemli bir şey konusunda uyarırlar. Su tutma böbrek, karaciğer veya dolaşım sorununu gizleyebilir.

Bu, sorunun ciddi olduğu anlamına gelmez, vücudumuzun toksinleri veya diğer sıvıları yeterince kaldıramadığını gösterir. Bu nedenle teşhis edilmesi gereken bir sorundur. Bununla birlikte, bu ortak sorun geri çevrilebilir. Yaşam tarzı alışkanlıklarımızı iyileştirirsek, sağlığımızı geliştireceğiz.

 • Kalp, böbrek veya vasküler rahatsızlıkları olan hastalarda, her şeyden önce tuz tüketimini kısıtlamak önerilir . Ayrıca, başka bir gerçeği hesaba katmak önemlidir:
 • Yaşlandıkça su tutma çok yaygındır.
 • Damarlarımız esneklik kaybeder.

Ayrıca, örneğin çalışma koşulları nedeniyle her zaman ayakta kalabildiğimiz bir yaşam biçimine yönelmiş olsaydık, sorun daha da ağırlaşır.

Bu basit sabah rutini, günün sonuna daha fazla sağlık ve esenlik kazandıracaktır. Hazırlanması kolaydır ve her şeyden önce daha iyi böbrek dengesini garanti eder.

İlginizi Çekebilir:  Kızlar kaç yaşına kadar uzamaya devam eder?

Maydanoz ve limonun faydaları

Maydanoz çok arındırıcı özelliklere sahip bir bitkidir. Birden fazla antioksidan ve C vitamini sayesinde karaciğer ve kalp sağlığını geliştirir .

Bu sebzenin damarlarımızın ve damarlarımızın esnekliği ile ilgilendiğini unutmamalıyız.

Aynı zamanda doğru kan dolaşımını destekler ve uçucu yağları vücudumuzdaki birikmiş sıvıların yok edilmesini optimize eder.  Limon sağlık için çok şey yapabilen bir meyvedir. İyi bir organik ve pestisit içermeyen limon yararların hazinesidir. Limon, C vitamini, sitratlar , malatlar ve potasyum bakımından en zengin meyvelerden biridir .
Bu elementler, özellikle limonlarda bulunan C vitamini , çeşitli vücut dokuları ve hücrelerinin bakımı ve üretimi konularında bize yardımcı olur .
Ödemden veya su tutulmasından muzdarip olursanız, bu çareyi çekinmeden çuygulayınız. Her gün bu limon maydanozu çare ile iki ve üç bardak tüketmek gerekir. Vücudunu büyük bir diüretik olduğu için detokslayacaktır .

İçindekiler

 • 1 taze maydanoz demeti
  1 litre su
  1 limonun suyu

Yöntem

 • Önce maydanoz yaprakları iyice yıkanır.
 • Bundan sonra, bu şifalı bitki ile bir infüzyon hazırlayacaksınız.
 • Bunu yapmak için, bir çaydanlıkta bir fincan su (250 ml) kaynatın ve maydanoz demetini çaya ekleyin.
 • İnfüzyon hazır olduğunda, birkaç dakika durmasına izin verin.
 • Sonra, limon suyu sıkmak için gidiyoruz.
 • Kabuğundan daha küçük parçalara ayırarak avantaj elde etmekten çekinmeyin.
 • Daha sonra büyük bir sürahi içinde kalan 3 bardak suya, limon kabuğuna, limon suyuna ve maydanoz ekstrasına ekleyin.
 • Karışımı yarım saat bekletin ve daha sonra bu suyu bir cam şişeye boşaltın.
 • İlk bardağını boş bir mideyle için.
 • Ardından, her yemekten yarım saat önce için.
 • Bu tedaviyi ayda bir, her 10 günde bir üst üste 7 gün yapabilirsiniz.
 • Afiyet ve şifa olması dileğiyle..

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -