Bu konuyu sağlık başlığı altına açmayı uygun buldum. Çünkü selülit estetik bir sorun olarak alınsa da aslında tamamen sağlık sorunudur. Selüliti geçirmek, yok etmek, tedavi etmek çoğu zaman şans işidir. Kozmetik ürünler, kremler, losyonlar, yağlar selüliti geçirmez. O kozmetik ürünleri sürerken uyguladığımız masaj selüliti geçirir. Yani herhangi bir pahalı krem ya da losyon kullanmadan, sadece ucuz bir masaj yağı kullanarak da selüliti geçirebilirsiniz. Selülit bir dolaşım sistemi sorunudur. Selülit tedavisinde amaç, selülitli bölgeye masaj yaparak kan akışını artırmak ve ödem atarak fazla suyu vücuttan tahliye etmektir.

Şu sinir bozucu, çirkin selülitten kurtulmakta zorlanıyor musun?

Bazı gıdalar selüliti yok etme hedeflerinizi engelleyebilir. Şu sinir bozucu selüliti ortadan kaldırmanızı engelleyen şeylere bir göz atalım.

Muhtemelen zaten dertlisin; selüliti ortadan kaldırmak için hemen hemen her çare denedin. Ne kadar para harcarsanız harcayın, kaç ürün denediğinize bakılmaksızın, çoğu zaman selülit yerli yerinde durur. Kaybolmaz. Çünkü, selülitin oluşma nedenine müdahale etmezsiniz. Yani, beslenme ve yaşam stiliniz aynıysa, dışarıdan müdahale etmeniz selülitin tamamen yok olmasına engel olur.

Tüm selülit şekilleri ve oluşma biçimleri eşit değildir, bu yüzden hepsi de aynı şekilde ortadan kaldırılamaz. Bir kadın için bir yöntem şaşırtıcı olabilse de, başka bir yöntem için hiç işe yaramayabilir.

Bu nedenle selülitinizi etkileyen farklı faktörleri öğrenmeniz gerekiyor. Gereksiz fedakarlıklar yapmadan sonuç almak için en iyi yol budur. Pahalı kremler, pahalı selülit işlemleri ve masajlardan önce selülit nedenini öğrenin.

Hepimiz, sağlıklı bir yaşam biçiminin selülitin ortadan kaldırılmasına yardımcı olduğunu söyleyebiliriz ancak kesin sebebin bilinmesi, selüliti daha da çabucak ortadan kaldırmamıza yardımcı olabilir.

Fazla tuz tüketmek

Tuzun aşırı tüketilmesi, estetik sorunların yanı sıra sağlığa gelince de birçok sorunun suçlusudur.

İlginizi Çekebilir:  Bahar Alerjisi Kürü

Tuz genellikle çok kullanıldığında, sıvı tutmayı arttırır ve daha kötü selülit yapar. Ayrıca, çok daha zor olur selülitin yok olması. Bir sürü tuzlu yiyecek tüketmemeniz bile, hazır gıdalarda gizlenmiş büyük miktarda tuz var. Bunlara pizza, peynir, konserve gıdalar, turşu yemekleri, kurutulmuş meyveler vb dahildir. Bu ürünlerin alımını olabildiğince azaltın ve sadece az miktarda deniz tuzu tüketin.

Her zaman lif ve diğer besin maddelerinden zengin tahılları seçin. Diyetinizde beyaz şekeri eleyin ve bunun yerine bal, kahverengi şeker kamışı şekeri ve steviyi hafif bir şekilde tüketin. Margarin ve kızarmış gıdalar gibi hidrojenlenmiş yağları evinize sokmayın. Bunun yerine, zeytinyağı, hindistancevizi yağı, kurutulmuş meyveler ve tohumlar, avokado gibi sağlıklı yağlar kullanın.

Kahve içmeyin. Yeşil çay sağlıklı bir alternatiftir ve ayrıca selülit önleyici özelliklere sahiptir. Bir uyarıcı veya enerji verici isterseniz kendi meyve sularınızı veya meyvelerinizi evde meyve ve sebzelerle hazırlayın.

Zayıf dolaşıma karşı bir genetik yatkınlığınız varsa, selüliti ortadan kaldırmak sizin için diğer kadınlardan daha zor olacaktır. İyi haber şu ki , etkinleştirmek için farklı teknikler uygulayabilirsiniz:

  • Soğuk suyla duş alın
  • Biberiye gibi dolaşımı artıran yağlı masajlar uygulayın
  • Kuru fırçalama yapın ve selülitli bölgeyi olabildiğince ısıtın
  • Bacakları her gün yarım saat kadar kaldırın

Hormonlar

Hormonlar selülit görünümünü etkiler ve bu, bazı kadınların bundan kurtulmak için daha zor bir zamana neden olur. Bu çok ince kadınlar için bile geçerlidir.

Durumunuz buysa, hormonları düzenlemek için doğal bir muamele görmenizi öneririz. Daha iyi bilinen bazı maddeler şunlardır:

  • Çuha çiçeği yağı
  • Keten tohumu yağı
  • Rezene
  • bira mayası
  • Chasteberry
  • adaçayı

Gün boyunca bol miktarda su içmek için asla yeterince önem vermiyoruz. Bununla birlikte, bu selülitten kurtulmanın en basit yollarından biri olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Kısırlık Nedir? Nedenleri Nelerdir? Erkek ve Kadın Kısırlığı Tedavisi

Oruç tutarken ve yemek yemediğinde su içmek toksinleri temizlemektedir. Bu , dolaşımı geliştirir ve su tutma ile sürekli ve kolay mücadele eder . Toksinlerden kendimizi arındırmak için; günde iki bardak su içip oruç tutun ve üç bardak su için. Daha sonra öğleden sonra üç tane daha içelim ve kesinlikle fark edeceksiniz.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -